Veel lees plezier !

2020-09-Boek-Welkom…

 

 Bij Boek en vriendschap,

Waar ik leuke boeken neer ga zetten wie ik zelf gelezen heb,en ook andere boeken, lezen is zo gezellig en ik beleef het zo intens het is echt genieten !

 

2020-09-Boek-Lijntj…

 

Ook probeer ik boekplaatjes te plaatsen en gedichtjes zelf kan ik helaas niet dichten maar ze zijn zo mooi he? Mocht jij intresse hebben in deze club en je kan dichten maak ik er graag gebruik van en zal een mapje voor je aan  maken.

Groetje Nettie

2020-09-Boek-OAbann…

O-A-aanvragen

nl-NL-agnetas-erfen…

Agneta's erfenis Corina Bomann

Een prachtig Zweeds landgoed en een vrouw die een hartverscheurende keuze moet maken tussen liefde en plicht. Het prachtige Zweedse landgoed de Leeuwenhof is het decor van de levens van drie heel verschillende vrouwen, die alle drie op hun eigen manier hun weg door het leven proberen te vinden op zoek naar een gelukkige toekomst. Het is 1913 en Agneta heeft tegen alle heersende gewoonten in afstand genomen van haar machtige familie en wil een vrij leven gaan leiden als schilder in Stockholm – het liefst met de charmante Michael aan haar zijde. Dan ontvangt ze een telegram met het nieuws dat haar vader is overleden en zij erfgename is van het landgoed de Leeuwenhof. Daarmee worden haar een adellijke titel en een leven vol pracht en praal op een presenteerblaadje aangeboden, maar was dat niet juist het leven waaraan ze had willen ontsnappen? Kiest Agneta ervoor de familietraditie in stand te houden en de erfenis van haar vader te accepteren, of overwint haar verlangen naar vrijheid en echte liefde? Deze Zweedse familieroman zit vol romantiek en intrige en is het eerste deel in een succesvolle nieuwe serie. De beeldende en meeslepende schrijfstijl zorgen ervoor dat jij dit boek in één adem uit zal willen lezen. Het boek staat niet voor niets al wekenlang in de Nederlandse bestsellerlijst!

*

De acht bergen.jpg

 
De acht bergen (2017)/ Paolo Cognetti, vertaald [uit het Italiaans] door Yond Boeke en Patty Krone
Paolo Cognetti
Boek
Een jongeman leert van zijn vader de bergen kennen en via een verkenning van de bergen zichzelf.

Pietro is een eenzame stadsjongen die met zijn strenge vader, een chemicus, en zijn lieve moeder, een sociaal assistente, in Milaan woont. Het gezin heeft één passie: het gebergte. In het dorpje Grana, aan de voet van de Monte Rosa, koopt de vader een landhuis, waar het gezin de zomervakanties doorbrengt. Pietro leert er een plaatselijke jongen kennen, Bruno. Hun vriendschap is de rode draad in de roman. De jonge Pietro wordt door zijn vader ingewijd in het verkennen van de bergen. Het gebergte wordt stilaan bij Pietro een manier van denken. Eenmaal volwassen maakt hij meerdere reizen naar Nepal, maar hij keert altijd naar Grana en Bruno terug. In het tweede deel van de roman gaat hij in de bergen op zoek naar zichzelf. Met spijt constateert hij hoe de bergen hun schoonheid verliezen, doordat ze steeds meer in handen vallen van het toerisme. De titel van de roman verwijst naar een Nepalees verhaal, dat de wereld voorstelt als een wiel met acht bergen. In het centrum staat de hoogste berg, Sumeru. Deze mooie Bildungsroman won in 2017 terecht de Premio Strega.

Sofia Caspari

Samenvatting
Voor fans van Sarah Lark en Leila Meacham is 'Het lied van de waterval', het derde deel in Sofia Caspari's serie die begon met 'In het land van de koraalboom' en 'De baai van de flamingo's', een absolute must read!

In dit derde boek van deze familiesaga die zich afspeelt in het Argentinië van de negentiende eeuw, vieren Clarissa en Javier hun huwelijksdag met een uitstapje naar de watervallen van Iguazú. De dag eindigt echter in een nachtmerrie: Clarissa verliest haar echtgenoot, zijn familie, hun thuis en haar tot nu toe zorgeloze leven.

Op datzelfde moment is arts Robert Metzler op een jungle-expeditie en vindt aan een rivieroever het bewusteloze lichaam van Clarissa. Als ze bijkomt, kan ze zich niets herinneren van wat er is gebeurd...

Een veld vol klapro…

 
Een veld vol klaprozen ([2015])/ Lesley Pearse, vertaling [uit het Engels]: Textcase
Lesley Pearse
Boek

Een jonge hoedenmaakster verzorgt tijdens de Eerste Wereldoorlog gewonde soldaten in Frankrijk terwijl haar man vecht aan het front in Ieper.
 
Londen, 1914: opgegroeid in een bordeel heeft Belle Reilly geen gemakkelijk leven achter de rug, maar eindelijk lijken er betere tijden aan te breken. Maar dan breekt de Eerste Wereldoorlog uit en Belles wereld stort in als haar man, Jimmy, in dienst gaat en in Ieper gestationeerd wordt. Nu ze alleen achterblijft, wil Belle niet hulpeloos blijven toekijken en ze gaat als vrijwilliger bij het Rode Kruis aan de slag. Eenmaal in Frankrijk ontmoet ze Etienne, een oude bekende uit haar jeugd. En alsof de oorlog nog niet gruwelijk genoeg is, wordt ze voor een onmogelijk dilemma gesteld. Oorlogen blijven een onuitputtelijke verhalenbron, dat blijkt maar weer eens uit deze roman, voornamelijk gesitueerd in het Frankrijk van 1914-1918. De kneep zit hem er echter in om met een echt origineel verhaal te komen en daar slaagt de auteur jammer genoeg niet echt in. Maar voor de lezer die zich daar niet aan stoort, is dit een roman die je vanaf de allereerste bladzijde beetpakt en moeilijk weg te leggen is. Vrouwen met een voorliefde voor romantiek, drama en spanning ineen, zitten gebakken. Los te lezen vervolg op 'Belle'*.

Tot Ziens..

Welkom bij Clubs!

Kijk gerust verder op deze club en doe mee.

Wat is dit?


Of maak zelf een Clubs account aan:


Aanbevelingen door leden:

Alvredea starstarstarstarstar

Dit wordt een gezellige club,kom gerust eens kijken er is van alles te zien van boek en spreuk verhalen enz. 

*Welkom* groetjes Nathalia